Sigorta Tatbikatçıları Derneği’nin (STD) 2018 yılı Olağan Genel Kurulu’nda Fahri Altıngöz yeniden başkanlığa seçildi 

Türk sigorta sektörünün en köklü sivil toplum örgütü ve Uluslararası İstanbul Sigorta Konferansı’nın düzenleyecisi olan Sigorta Tatbikatçıları Derneği’nin 2018 yılı Olağan Genel Kurulu  TSEV salon

larında gerçekleştirildi. Cengiz Akatlı, Adli Okuş ve Necdet Atakul’dan oluşan Divan Kurulu’nun yönettiği Genel Kurulda  Derneğin  2016-2018 yılı faaliyetleri için teşekkür edildi ve Divan Kurulu’nun önerisi ve Genel Kurul’un oy birliğiyle mevcut Yönetim Kurulu yeniden göreve getirildi.

Fahri Altıngöz, Faruk Ömrüuzak, Menekşe Uçanoğlu, Muhittin Karaman, Ahmet Yaşar, Bülent Somuncu ve Mehmet Kalkavan’dan oluşan Yönetim Kurulu, önümüzdeki 2 yıllık dönem  için daha göreve devam edecek. STD Yönetim Kurulu yaptığı toplantıyla Fahri Altıngöz’ü tüm üyelerin desteği ile yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığına seçti.

Türkiye ekonomisi ve sigortacılık sektörünün potansiyeli doğrultusunda hızla yeni dönem çalışma programını belirleyen  STD, sektörün güncel konularındaki faaliyetlerini etkili bir şekilde sürdürerek sektörün gelişimine katkıda bulunmaya devam edecek hayli yoğun bir çalışma programı belirledi.

Başkan Fahri Altıngöz, “Bu yıl  10.’su düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Sigorta Konferansı’nın dışında,  1958 yılında kurulan ve  bu yıl 60. yaşını kutlayacak olan Sigorta Tatbikatçıları Derneği’nin yoğun ve  heyecanla beklenecek toplantı ve etkinliklere imza atacakları  bir çalışma dönemini planladıklarını” bildirdi.

Yedek Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu şu isimlerden oluştu

STD’nin yeni dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine; Hazim Tümtürk, Ebru Yüksekbilgili, Ali Izzet Börü, Özer Şimşek, Hamdi Sarkaya;

Denetleme Kurulu Asıl üyeliklerine; Mehmet Yazıcı, Candan Özcan, Cengiz Diren

Denetleme Kurulu Yedek Üyeliklerine; Feridun Özünal, Atila Yalçın, Ayşe Taylan

Disiplin Kurulu Üyeliklerine; Cengiz Akatlı, İlham Saner, Nihat Tavşanlı,

Disiplin Kurulu Yedek üyeliklerine; Necdet Atakul, Mahmut Ömer Altuğ, Sübhan Altınordu oy birligi ile seçildiler.